W ofercie posiadamy piece na pellet firm:
  • Stove italy
  • Euro Alpi
  • Karmek One

Nasze realizacje

piece pellet

Image is not available

Tanie ogrzewanie domu to obecnie w wielu przypadkach priorytet.

Dlatego też warto jest poszukać rozwiązania, które będzie najlepsze w danym przypadku. Jakie są możliwości taniego ogrzewania domu i co warto wybrać w zależności od konkretnego miejsca?

W przypadku mieszkań i małych budynków mieszkalnych odpowiednim rozwiązaniem, które jest wygodne i ekonomiczne, jest zastosowanie tak zwanych promienników ciepła. Tego typu ogrzewanie ma wiele zalet, między innymi w łatwości włączania. Ogrzewanie działa efektywnie natychmiast po włączeniu, co jest niezwykle istotne. Choć ogrzewanie elektryczne pomieszczeń w większości przypadków jest drogie, to jednak promienniki ciepła są w tym przypadku najbardziej ekonomiczną propozycją, ponieważ najpierw nagrzewają one obiekty, a dopiero potem powietrze. Zaletą tego typu ogrzewania jest również brak zanieczyszczeń. Zastosowanie promienników ciepła może się jednak nie sprawdzić w przypadku dużych domów mieszkalnych. Niektórzy wolą również jeszcze tańsze metody ogrzewania, nawet kosztem wygody ich użytkowania.

Tanie ogrzewanie domu zapewniają piece.

Należy jednak wybierać efektywne modele, które zapewnią w pomieszczeniu wysoką temperaturę przy w miarę niskim zużyciu opału. Ponadto warto z uwagą sprawdzać, na jaki opał może działać dany piec. Obecnie rekomendowane są tak zwane piece na pellet. Jakie są główne zalety takiego rozwiązania? Zaletą pelletu jest przede wszystkim jego niska cena, w porównaniu na przykład do oleju opałowego. Ponadto jest to opał niezwykle ekologiczne, ponieważ w skład pelletu wchodzą właściwie tylko odpady drzewne. Decydując się na piec opałowy można zrezygnować z węgla, który choć tani jest mniej komfortowy w użytkowaniu i przechowywaniu. Po spaleniu pozostaje niewiele odpadów, co obecnie jest również niezwykle istotne. W odróżnieniu od promienników ciepła piece na pellet sprawdzą się zarówno w mieszkaniach, jak i domach. Wybierając nowoczesne piece na pellet można uzyskać podobny komfort użytkowania jak w przypadku promienników ciepła, ponieważ możliwe jest w tym przypadku zdalne sterowanie urządzeniem. W przeliczeniu użytkowanie pieca tego typu wychodzi taniej niż w przypadku standardowych pieców na węgiel lub drewno.

piec zapewniający tanie ogrzewanie domu Piece wolnostojące z płaszczem wodnym to jedna z najlepszych metod na tanie ogrzewanie domu